Natřete to celulitidě!

23.7.2018

Nevím, jak vy, ale já si svou celulitidu začnu vždy uvědomovat s nástupem plavkové sezóny. Ale to je už bohužel dost pozdě. Je několik možností, jak s tímto neduhem bojovat, ale pokud nechcete jít chirurgickou cestou, je třeba tomu věnovat trochu času. A proto se do toho pusťte hned!


Celulitida je tzv. estetický neduh. A asi všichni známe ten pocit připomínající svou strukturou pomerančovou kůru, když si přejedem rukou po kůži v oblasti hýždí nebo stehen. Celulitida vzniká zvětšením objemu podkožních tukových buněk, které se začnou pomalu vytlačovat proti povrchu pokožky a tím vytváří ďolíčky. Vznik samotné celulitidy je ovlivněn velkým množstvým faktorů. Z velké časti za to můžeme ale poděkovat svému DNA, ale i sami sobě, např. kvůli svému sedavému zaměstnání, kouření apod.

Body Boomkávový peeling Original, Balea Body FIT zábal proti celulitidě, Dermacol Enja gel proti celulitidě, Saloos koupelový olej Červený pomeranč, dm drogerie markt, (patro –2).


Základní pravidlo

Základním pravidlem, jak bojovat nenásilně s celulitidou, je uvědomit si, že netrápí jen vás, ale bojují s ní i slavné modelky, a nejde s ní přirozenou cestou zcela zatočit, pouze jí předcházet a zmírnit její projevy. S tím nám pomůže již milionkrát zmíněný pravidelný pitný režim a např. pravidelná masáž rukavicí z lufy.

Celluli Eraser – Body lotion, DOUGLAS, (patro -1). Huile ‚Anti- Eau‘ – tělový olej, DOUGLAS, (patro -1). Zeštíhlující gel proti celulitidě s výtažky z vinné révy a PROVISLIM komplexem, Manufaktura, (patro -2). Body Fit Péče proti celulitidě, SEPHORA, (patro 0). Cellulinov Intenzivní tělová péče proti celulitidě, SEPHORA, (patro 0).

Další pomocníci

JÍDELNÍČEK

Noční můry v podobě celulitidy se můžeme zbavit i pomocí zdravého jídelničku, protože podhoubí pro vznik celulitidy jsou právě přibývající kila. Zkuste do svého menu zařadit takové potraviny, jakou jsou např. luštěniny, celer, citrusy, avokádo, slunečnicová semínka a mnoho dalších. A čemu se raději vyhnout? Bílým zabijákům, jako je mouka, cukr a pečivo, ale i většímu množství kávy nebo akolholu.


 EVELINE SLIM 4D Ultrasound sérum celulit, ONCLÉ Dámské olejové sérum s kmen. buňkami, Renovality CelluO olej, WELEDA Březový olej na celulitidu, LÉKÁRNA IPC, (patro –2).

 

SPORT

Ano, i náš fyzický pohyb má velký vliv na podobu naší kůže. Díky pravidelné sportovní aktivitě docílíme pevné kůže, rozproudíme náš krevní oběh a lymfatický systém a zamezíme tak tvorbě již zmíněných ďolíčků. Nemusíte lámat rekordy, stačí rychlá chůze, plavání, tanec a nebo si jen zaskákat na trampolíně.

 Hottie Masážítko, Soft Coeur Masážítko, Therapy Masážítko, Wiccy Magic Muscles Masážítko, Lush,
(patro 0).

PŘÍPRAVKY NA TĚLO

Při výběru tělového mléka nebo gelu sáhněte po těch, které obsahují skořici, která zahřeje pokožku, otevře cévy, spaluje tuky a rozproudí krevní oběh. Společně s tělovými přípravky věnujte své pokožce ale i svůj čas, a to v podobě masáže, protože pravidelné masírování je pro pokožku velmi prospěšné a může mít pozitivní účinek i na samotný vzhled celulitidy. Pro lepší pocit přidejte střídání teplé a studené vody během sprchování.

Kačka
Mohlo by vás zajímat