Jak si efektivně zabalit na dovolenou

14.6.2018

Období prázdnin a dovolených je snad pro každého spojeno s cestováním, objevováním nových míst, získáváním nových zážitků a také s balením zavazadel. Pojďme si tuto poslední neoblíbenou položku trochu zefektivnit a zabalit si raz dva.


Začneme asi tím nejnáročnějším, a to balením příručního zavazadla do letadla. Největším úskalím je jeho velikost 55 x 40 x 20 cm, váha 8 kg a samozřejmě počet kusů (povolený je pouze 1 ks na osobu). Na samém začátku je důležité si uvědomit, že s příručním zavazadlem letáme na prodloužené víkendy a ne na měsíc na Havaj ;). Jak si tedy efektivně zabalit příruční zavazadlo, nebo-li „příručák“? Už samotný typ zavazadla je důležitý. Je mnohem praktičtější dát přednost turistickému batohu před turistickým kufrem, protože je „tvárnější“ a více se přizpůsobí obsahu, který do něj vkládáte.

High coast trail 2, FJÄLLRÄVEN, (patro +1). ALEIA 22 – RCm, The North Face, (patro –1). Sole Backpack, PUMA, (patro 0). Batoh ROLL-TOP, adidas Concept Store, (patro 0).

V případě kosmetiky nebuďte líní a zaběhněte do obchodu pro malé nádobky (nebo si schovávejte vzorečky), kam přelijte obsah z klasických lahviček. Nejen, že získáte další potřebné místo, ale zároveň tím splníte omezení týkající se převážení kapalin na palubě. Při balení oblečení myslete na to, že každá z nás si ráda z cest přiveze nějaký ten nový modní kousek, a proto si zvolte jeden basic outfit, který se dá lehce obměňovat a vy budete vždy za hvězdu.

Víkendová sada nádobek, SOS sada produktů, Rozprašovač do kabelky, Osvětlené kapesní zrcátko, SEPHORA, (patro 0).

Vyrážíte autem s rodinou k moři a před vámi leží na zemi dva loďáky a na posteli kopa oblečení? Co s tím? Kde začít? Velice důležitý je už samotný způsob, kterým budete oblečení skládat. Nejvhodnějším způsobem je tzv. svíjení oblečení do rolí a ukládání těsně vedle sebe. Pokud budete oblečení při rolování vyhlazovat, nebude po jeho vybalení vypadat jako, když vám ho právě přežvýkalo nějaké domácí zvíře. Další možností je oblečení navrstvit a omotat okolo dalších věcí, které si balíte s sebou, např. můžete využít menší kosmetickou taštičku. Navrstvěte oblečení typu bunda, přeložené džíny, tričko, svetr na sebe a doprostřed umístěte již zmíněnou taštičku a vše okolo ní úhledně zabalte. Voilà, cestovní dárek je na světě a s ním i další ušetřené centimetry v kufru.

Roxy Cestovní taška El Ribon Duffle Bag, Roxy Cestovní kufr Long Hau, Quiksilver cestovní kufr New HORIZONQUI, Quiksilver cestovní taška Medium Shelter, vše Quiksilver & ROXY, (patro 0).

Nejobjemnější položkou v našich kufrech jsou boty, proto si vždy ten nejtěžší pár vezměte rovnou na nohy :). Aby vám obuv neušpinila ostatní oblečení, používejte sáčky na obuv. A pokud boty umístíte na dno kufru, budete mít jistotu, že se nepohnou z místa :). Další způsob jak ušetřit místo, je vyplnit volný prostor v botách např. ponožkami. Spousta lidí zapomíná na to, že vnitřky bot jsou v podstatě volným místem, které přijde nazmar.

Pantofle, Deichmann, (patro –2). Sandály,  Deichmann, (patro –2). D GIYO, GEOX(patro +1). Dámské baleríny,  GEOX, (patro +1).

A ráda na závěr se týká samotného výběru oblečení. Máte před sebou dny plné sluníčka, neberte si proto s sebou žádné těžké oblečení. Např. těžká saka nahraďte raději tričky a lehkým svetrem nebo bundičkou.

Šťastnou cestu 🙂

Kačka
Mohlo by vás zajímat
6.9.2013
Od Michala