Get the look českých topmodelek, které dobyly svět!

29.7.2019

Říká se, že Češky jsou jedny z nejkrásnějších žen světa a úspěchy mnoha českých modelek na světových přehlídkových molech a v kampaních slavných značek tomuto tvrzení dávají za pravdu. Vybrali jsme tři z nich, jejichž stylem se můžete nechat inspirovat.


Karolína Kurková (35 let)

Do světa modelingu pronikla díky své kamarádce, která její fotografie poslala do pražské modelingové agentury. Tam ji objevil italský agent a budoucí partner Alessandro Bazzoni. Na vrchol ji dostala šéfredaktorka amerického časopisu Vogue Anna Wintour. V roce 2001 Karolína získala únorovou obálku. „Je na obálce, protože podle mě bude příští supermodelkou,“ řekla Wintour. V roce 2002 ji časopis Vogue vyhlásil modelkou roku. V listopadu 2008 ji E!Entertainment Television zvolila nejvíc sexy ženou světa, porazila i Angelinu Jolie, Gisele Bündchen a Adrianu Limu. Děčínská rodačka se stala tváří značek Prada, Miu Miu, YSL, Viktoria’s Secret, Valentino, Louis Vuitton, Chanel, Dior, Hugo Boss a Versace. Pózovala pro slavný kalendář Pirelli. Se svým manželem, hercem a filmovým producentem, Archie Drurym, vychovává dva syny. Supermodelka KK dodnes patří k nejžádanějším tvářím.

Zlaté náušnice s diamanty a se safíry, DIAM’ORO JEWELLERY (patro -1). Sluneční brýle Ray-Ban, OPTIQUE (patro +1). Sako, MOHITO (patro +1). Triko, H&M (patro -1 a 0). Kabelka, CCC (patro -2). Diamantový prsten, ALO diamonds (patro +1). Boty, Baťa (patro -1). Sukně, Lindex (patro 0).

Eva Herzigová (46 let)

Z českých topmodelek je jméno Evy Herzigové ve světě nejznámnější. Její kariéra začala vítězstvím v konkurzu Metropolitan Models. Pak odjela pracovat do Paříže. V roce 1994 rodačku z Litvínova proslavila reklama na podprsenku Wonderbra. Začalo se jí přezdívat Marilyn Monroe z Východu. Následovala řada dalších kampaní, například pro Calvin Klein, Hugo Boss, Versace. Byla tváří obálek mnoha časopisů – Vogue, ELLE, Harper’s Bazaar. Supermodelka Eva si zahrála i v několika filmech, v českém filmu Pohádkář nebo ve francouzské komedii Strážní andělé. S partnerem a podnikatelem Gregoriem Marsiajem má tři syny.

Sluneční brýla Ray-Ban, OPTIQUE (patro +1). Náušnice, Lindex (patro 0). Sako, triko a kalhoty, H&M (patro -1 a 0). Psaníčko, TOSCA BLU (patro +1). Lodičky, MOHITO (patro +1). Podkolenky, Calzedonia (patro 0).

Barbora Podzimková (19 let)

Příbramská rodačka začala s modelingem poté, co ji objevil scout v obchodním centru (došlo k tomu dvakrát po sobě nezávisle dvěma různými scouty). Ve svých 15 letech se stala Bára světovou vítězkou soutěže Elite Model Look. Ihned odjela čerpat zkušenosti do zahraničí. V současnosti patří mezi vyhledávané mladé modelky. Získává kampaně luxusních značek a chodí přehlídky známých návrhářů. „Vítězstvím se mi úplně změnil život. Neustále cestuji a pracuji pro nejznámější značky. Modeling mi toho dal tolik, že bych nikdy neměnila. Naučila jsem se starat sama o sebe, rozhodovat a poznala tolik zajímavých lidí.“ komentovala pro Blesk.cz Bára účast v soutěži.

Trenčkot, H&M (patro -1 a 0). Batoh a pásek, Baťa (patro -1). Triko a džíny, H&M (patro -1 a 0). Tenisky Originals Stan Smith, ADIDAS (patro 0).

Burda
Mohlo by vás zajímat
26.1.2017