Rychlé a originální účesy na toto léto!

22.6.2018

Máte v létě chuť stáhnout si vlasy maximálně tak do culíku a dál je neřešit? To by byla velká škoda, protože právě krásný ale přitom jednoduchý účes může být vaším nepřehlédnutelným letním doplňkem. Troufnete si na barevné doplňky nebo se raději naučíte originální drdůlek?


# 90´s baby

Pamatujete si crazy gumičky ze seriálů jako Beverly Hills 90210 nebo Krok za Krokem? Pak je načase jim zase podlehnout. Přestože po barevné látkové gumičce jste toužili naposled tak ve školce, dnes jsou jich zase plné obchody. Nosí se dokonce i ulítlé hologramové materiály nebo retro semiš. Základem je, aby byl drdol nebo culík posazený vysoko a účes byl klidně ledabyle rozdrbaný. Ulítlosti se meze nekladou!

Šedé balení gumiček a černá a růžová gumička vše dostupné v  RESERVED (patro 0). Pruhovaná a červená gumička, Lindex (patro 0). Duhová gumička, Claire’s (patro –1).

# Rozkvetlá růže

Líbí se vám drdol připomínající květ růže? Pak se tuhle krásu snadno naučte! Nejprve si vlasy rozdělte na dva díly. Ze dvou culíků udělejte pevně utažený uzel, který můžete připevnit pinetkou. Jednotlivé prameny pak střídavě omotávejte kolem dokola, aby vznikal rádoby květ. Nakonec účes upevněte pinetkami v barvě vašich vlasů a pramínky kolem obličeje nechte romanticky splývat. Aby vám drdol lépe držel, je vhodné nemít vlasy čerstvě umyté. Doporučujeme také nepoužívat před vytvářením účesů balzámy a hydratační masky, ale naopak natužit kadeře šamponem nebo sprejem s obsahem mořské soli. Nezapomeňte, že pokud výsledek není dokonalý, vůbec to nevadí. Naopak to bude působit, jako byste si po ránu vlasy jednoduše zamotala, a přitom vypadala jako řecká bohyně. 😉

Šampon Big a Sea Spray dostupné Lush (patro 0). Pinetky ebelin a kartáč na vlasy Tangle Teezer dostupné v dm drogerie markt (patro –2).

# Uvaž to!

Pokud jste bojovnicí proti nudě, jsou barevné šátky jasnou volbou. Jejich největší výhodou je fakt, že se dají vázat na nespočet možných způsobů. Naším favoritem je udělat si uzel z šátku jednoduše přes klasickou gumičku. Dokonalý účes je tak hotový doslova během pár sekund a výsledek vypadá božsky! Lehký bavlněný šátek je vhodný třeba na pláž a saténová elegantnější varianta zase na romantickou večeři. Pokud se rozhodnete udělat si z šátku čelenku, myslete na to, že saténová látka může klouzat dolů. Vlasy proto natužte nebo zdrsněte sprejem s mořskou solí a dopomoct si můžete i pinetkami.

Modré šátky, H&M (patro –1, 0). Zelený s květy a žluto černý šátek, Lindex (patro 0). Růžový s květy a pestrobarevný šátek, RESERVED (patro 0).

 

Foto: archivy firem, Pinterest.com

Klára
Mohlo by vás zajímat