Levi's slaví stylových a džínových 140 let

19.6.2013

Dnes začneme jedním jazykovým okénkem správné výslovnosti – víte, že Levi's se nečte tak, jak se píše, ale /li:vais/? Ano, „leave eyes“, protože byl jednou jeden pán – Levi Strauss – a ten se taky četl /li:vai/.

 
A když se ten pán Levi v roce 1873 spojil s krejčím Jacobem Davisem a nechali si spolu patentovat zpevnění pracovních kalhot měděnými cvočky, netušili, jaký dopad to bude mít na moderní kulturu. Džíny Levi’s 501 s poklopcem na knoflíky – originální a vůbec první džíny na světě – se zrodily 20. května 1873. Pětsetjedničky jsou nejznámější, nejrozšířenější a nejuniverzálnější džíny na světě, jsou symbolem individuality a zásadním vyjádřením životního stylu. Nosí je prezidenti i filmové hvězdy, rockeři i módní ikony a umělci… průkopníci, kteří formují náš svět, generace po generaci. Časopis Time je označil za „módní produkt 20. století“.

alexa george gwen rihanna

My je taky nosíme. Je to jedna z těch klasik, která nikdy nevyjde z módy a v šatníku je potřeba – stejně jako malé černé, Conversky a podobně, však to znáte. Oblékali je Marlon Brando, který je zpopularizoval filmem The Wild One, James Dean, Jack Kerouac i Jackson Pollock, a pětsetjedničky se tak staly symbolem mládí a vzpoury. Dobývají i Hollywood, ikony stylu je berou za své poté, co je viděli na Marilyn Monroe v úspěšném filmu The Misfits. Od 80. let nezměnil vizionář Steve Jobs svůj charakteristický vzhled: černý rolák, lehce seprané džíny Levi's 501 a šedé tenisky New Balance. Pětsetjedničky doprovázejí hnutí grunge devadesátých let, kdy je rozedrané nosil třeba Kurt Cobain, i oživení popu v roce 2010 s hvězdami jako Rihanna, která jim přidala svůj jedinečný styl. Také prezident Barack Obama nosí pětsetjedničky, má je na sobě například během prvního hodu na All Star Baseball Game v roce 2009. Džíny Levi’s 501 jsou navrženy s nekompromisní autenticitou a dokonale ušity. Během let se důvtipně vyvíjely a zlepšovaly tak, aby každé generaci poskytly to, co potřebuje. Jsou perfektně řemeslně zpracované, nenajdete na nich jediný nepromyšlený detail ani steh. Skočte si k nám do PALLADIA pro jedny! V PALLADIU na patře -1 v prodejně Levi's koupíte džíny pro dospělé a rovněž na patře -1 v prodejně Levi's Kids koupíte jeden pár i prckům.

Sandra
Mohlo by vás zajímat