Jak prolomit obavy z podpatků

24.7.2016

Také obdivně koukáte na slečny a dámy, které sebevědomě vyrazí na nákupy nebo třeba na celodenní pracovní schůzky či rande v podpatcích? Krásně protáhnuté nohy i ladné pohyby boků jsou velkým lákadlem pro muže. Vyhýbáte se stále ještě podpatkům? Je čas to prolomit! 🙂 

Správný výběr 

Zní to asi jako klišé, ale vždy záleží na správném výběru. Zvláště pak u obuvi. Často podlehnete kráskám, které jsou láska na první pohled, nebo mají hříšnou slevu. A kolikrát jste pak takové boty vynesla ven? Noha musí do boty vklouznout pohodlně a je důležité, aby se uvnitř hezky rozložila.

Plánujte & dejte si načas

Myslete také na to, že třeba večer jsou vaše nohy trošku oteklejší, a tak zkuste naplánovat výběr bot právě na dobu, kdy je máte v plánu nosit nejvíce. V obchodě nic neuspěchejte, vyzkoušejte vždy o kousek větší i menší velikost, pořádně se projděte tam a zase zpátky, přenášejte váhu ze strany na stranu. Velkou službu vám udělají také boty, které mají uvnitř vystýlku. Měkoučké části, které při dlouhém dni opravdu oceníte, vaše  prsty budou jako v bavlnce.

Pomalými krůčky 

Nic není hned. Nesahejte rovnou po těch nejvyšších – naučte vaše nohy na podpatky postupně a svou stabilitu si jednoduše vychoďte. Začněte tedy podpatkem cca okolo 6 cm a vůbec není ostuda nejdříve sáhnout třeba po platformě. Zvláště nyní v létě najdete spoustu neodolatelných kousků.

a492616e013911f0fdd45e707bc1df8b

Pásek pro větší jistotu 

Jak stabilitě ještě trošku pomoci? Pásek kolem kotníku dokáže zázraky – nohu hezky obepne a pomáhá trvalejšímu kontaktu mezi botou a vaší nohou. Sandálky s tenkými pásky jsou vyšší level, na začátek hledejte něco trošku širšího.

Geloví pomocníci 

S novými botami pořiďte gelové vložky dovnitř, pokud cítíte, že vám vnitřní výstelka v botě nestačí. Ty tlumí nárazy při chůzi a pomůžou proti puchýřům a otlakům z dlouhodobého nošení – zvláště pak na začátku, než se bota přizpůsobí vaší noze. Gelové vložky seženete jak přímo v prodejnách obuvi (hledejte u pokladny), tak třeba v drogérii.

Trénovat, trénovat, a? Trénovat! 

Bez toho to nepůjde. Nejlépe natrénujete chůzi doma, v klidu a bez pozorovatelů. 🙂 Než budete botám (i sobě) 100% věřit, vyrazte na kratší výlety. Do obchodu, na krátkou schůzku, na kávu s kamarádkou. Až pak je čas na rande nebo protančenou noc. 🙂

Ty pravé pro vás? 

Léto nabízí nekonečné množství sandálků a bot, které stojí za pozornost. Skvěle si vyberete třeba v prodejně Tamaris na patře -2. Nabízí totiž spoustu krásných modelů, které jsou kvalitní, kožené a nositelné každý den. Pro vaši velkou podpatkovou chvíli můžete vybírat hned z několika typů obuvi. Po začátečnice doporučuji typ 4 (platform heel) a 5 (wedge). V tomto typu bot si poradíte i na kočíčích hlavách v centru Prahy. A až si budete více věřit, vyzkoušejte podpatky z horní řady. 🙂

Snímek obrazovky 2016-08-01 v 6.40.44

 

A to nejlepší z kolekce jaro/léto značky Tamaris? Vybrali jsme pro vás s ohledem na podpatkové začátečníky. Zajděte si kousky do prodejny omrknout a hlavně prošlápnout. V kolekci najdete odvážnější barevné pecky, ale i klasiku v zemitých barvách. Potěší vás také výběr bot s páskem okolo kotníku – je jich spousta! 🙂

Snímek obrazovky 2016-08-01 v 7.04.52Vše, Tamaris (patro -2).

A až vyberete v PALLADIU ty pravé, pochvalte se nám třeba na Instagramu. Staňte se followerem našeho Instagramu @palladiumpraha, nebo vaši fotku doplňte hashtagem #palladiumpraha. Děkujeme!
Zdroj fotografií: Tamaris.com 

Peter
Mohlo by vás zajímat