5 must-haves na dovolenou

16.7.2018

Umět se zabalit rychle a efektivně na poslední chvíli, abyste stihla tu výhodně koupenou last minute dovolenou na prosluněném ostrově, vyžaduje zkušenosti. Pokud je nemáte, pak se vám určitě bude hodit následující seznam pěti věcí, bez kterých byste odletět rozhodně neměla! Protože vracet se z letiště pro zapomenutý opalovací krém nebo nové plavky, které jste si chtěla s sebou vzít, jednoduše nestíháte.

1. Opalovací krém

Neberte ochranu před UV zářením na lehkou váhu. Až objevíte nechtěnou pigmentovou skvrnu nebo vrásku navíc, bude pozdě. Mějte proto v kabelce vždy po ruce ochranu. Namažte se raději silnějším faktorem, jestliže se začínáte opalovat tuto sezónu poprvé, a postupně ubírejte na intenzitě. Dosáhnout bronzové pokožky spálením je nejhorší způsob opalování. Proto mějte trpělivost a především myslete na své zdraví. Drogerie dm nebo Kiehl’s prodávají skvělé opalovací krémy/mléka pro citlivou pokožku.

 

Opalovací krémy Weleda a Sebamed, dm drogerie markt, (patro –2). Opalovací krém Kiehl’s, ( patro +1).

 

2. Sluneční brýle

Když už jsme u té ochrany před slunečním zářením, tak sluneční brýle si raději nechte rovnou na nose při nastupování do letadla. To je osvědčený trik, jak je nezapomenout doma na komodě v předsíni. Buďte letos odvážná a probuďte v sobě sedmdesátkového ducha. Zkuste hranaté nebo oválné tvary slunečních brýlí, zvířecí vzory, barevná skla, pastelové nebo jasně barevné odstíny obrouček. Když budete mít na sobě jenom plavky, nechte vyniknout na spoře oděném outfitu výrazné brýle.

Hnědé, hranaté černé , červené oválné a růžově pastelové sluneční brýle, MANGO, (patro +1).

 

3. Kabelka na pláž

Otázka, do čeho si vezmete věci na pláž, vás možná napadne, až budete na hotelovém pokoji u moře. Předvídejte a k příručnímu zavazadlu si vezměte svou plážovou tašku místo kabelky. Mít s sebou jen jednu kabelku je jistota, jak ji nezapomenete doma. Letos jsou velkým hitem ratanové tašky z juty. Vyrábí se v ruzných tvarech, avšak do všech se zaručeně vejde voda, osuška a dobrá knížka. Vše, co na pláži potřebujete. Pokud nechcete investovat do proutěného trendu, pak sáhněte po síťovce. Ani tu možná nevynosíte po skončení léta, avšak je cenově mnohem přijatelnější a na nákup potravin po cestě z práce už nikdy nevezmete plastovou „igelitku“!

Kulatá taška z juty, žlutá síťovka, MANGO, (patro +1). Košík do ruky, H&M, (patro –1 a 0).

 

4. Pantofle

Mít nohy jako v pavučince je základ úplně všeho. Přestože u moře možná většinou budete chodit po pláži na boso, na kamenitých plážích nebo rozpáleném písku se vám určitě hodí! Mít pohodlné pantofle je zkrátka alfa omega. Zdravotnická obuv značky Birkenstock je toho důkazem a zároveň příjemných trendy kouskem, který vydrží nejednu sezónu! Obujte se klidně do barev a ozvlášněte tak svůj minimalistický look. Kdy jindy totiž nosit barvy, když ne v létě?

Lososové a černé pantofle Birkenstock, Office Shoes, (patro –1). Růžové a červené pantofle, H&M, (patro –1 a 0).

5. Klobouk

Jestli jste klobouku poslední sezóny odolávala, tak letos popusťte oprátky a udělejte si radost. Jeden klobouk přece vaše skříň ještě snese a vy za něj budete na pláži rozhodně vděčná. Nejenom, že ochrání před sluníčkem, když už ho budete mít možná za celý den dost, ale také je stylový doplněk, který vám přidá na ženském šarmu. A to i přesto, že bude třeba pánského střihu.

Pokud jste fanynkou vyšisovaných vlasů od sluníčka, a proto se nechcete příliš zakrývat, pak zkuste letos turbany. Jsou velkým hitem a vyrábí se jak v různých barevných provedeních, tak na výběr máte i z množství použité látky. Zatočte si vlasy do drdolu a turban noste místo čelenky, velké kruhy do uší, sedmdesátkové brýle na nos, jednodílné plavky na sebe, ratanovou tašku do ruky a stylová diva je na světě!

 

Klobouky a turbany, H&M, (patro –1 a 0).

Zdroj: Pinterest a archívy obchodů.

Eliza
Mohlo by vás zajímat