5 tipů jak se po dovolené vrátit do pracovního tempa

20.8.2018


Vrátit se po dovolené zpět do pracovního procesu je mnohem těžší, než si přiznat přepracování. Ostatně neříká se nadarmo, že po skončení dovolené je největší výskyt depresí. Jak se tomu vyhnout a vrátit se zpátky opravdu odpočatá? Následujte našich 5 tipů!


1. Zpomalte

Jestliže vaši klienti bez vás vydrželi 14 dní, zvládnou počkat ještě o den déle a vy se v klidu aklimatizujte. Nespěchejte na sebe. Naplánujte si na první den v práci jen ty nejjednodušší úkoly, a schůzky, kterým se chcete vyhnout, jednoduše odložte alespoň na úterý. To stejné platí pro e-maily. Nebrala jste si dovolenou, abyste pak dokázala svých kolegům, že zvládnete odpovědět na 200 e-mailů za den. Rozložte si čerstvě načerpané síly a soustřeďte se mnohem více na aklimatizaci organismu, nikoliv na vyřešení všeho, co se po dobu vaší dovolené neřešilo.

Diáře Knihkupectví LUXOR, (patro –1 a –2).

 

2. Zpříjemněte si první den v práci

Zavolejte své kosmetičce a sjednejte si schůzku. Skočte si na pedikúru, manikúru, nebo na masáž. Nevnímejte svůj první den v práci po dovolené jako čistě pracovní, ale zpříjemněte si ho tím, že se necháte hýčkat. Zkuste odejít opravdu na konci pracovní doby a dopřejte si hýčkání alespoň doma, v podobě různých masek nebo masážních olejů. Neznamená to, že po návratu musíte pracovat dvakrát tolik, abyste vše dohnala. Všechno má svůj čas a vy se soustřeďte, abyste nevyčerpala pracně nasbíranou energii na zbytečný stres.

Krém na nohy L’Occitane (patro 0). Olej na nehty, masážní olej, Yves Rocher (patro 0). Čokoládová maska na pleť, tuhá opalovací péče do sprchy, veganské sprchové gely, Lush (patro 0).

 

3. Nezapomeňte energii doplňovat

Nechuť vrátit se zpět do pracovního procesu je způsobena emoční nerovnováhou. Jde o reakci na změnu náplně dne. Ta se totiž mezi dnem, kdy přijedete z dovolené a prvním dnem v práci výrazně mění, a vám tak připadne, že toho najednou na vás padá strašně moc. Nezapomeňte proto energii postupně doplňovat. Superpotraviny obsažené v dobré granole si dopřejte ráno k snídani nebo ke svačině v práci. Dopřejte si například banánové palačinky připravované na kokosovém oleji a na ně si klidně dejte lžíci slaného karamelu. Neznamená to, že když jste se vrátila z dovolené, rozmazlování skončilo. Naopak, snažte se udržet si toto nastavení mysli co nejdéle.

Potraviny, Marks & Spencer (patro +1).

 

4. Pravidelně sportujte

Endorfiny jsou mocná věc, a proto je nepodceňujte, ale pravidelně doplňujte. Ventilujte možný stres z práce sportovními aktivitami. Najeďte na pravidelný režim a uvolněte škodlivé toxiny při večerní hodině jógy, nebo naopak ranním během před prací. Uvidíte, že se vám návrat bude lépe zvládat.

Produkty ADIDAS (patro 0).

 

5. Vyjeďte si na víkend pryč

Návrat z dovolené neznamená, že teď dlouhou dobu nikam nesmíte. Naopak. Vyjeďte si o víkendu mimo město někam do přírody a načerpejte novou energii po pracovním týdnu. Nebuďte na sebe pes, ale dopřejte si správné množství kvalitního odpočinku. I výzkumy potvrzují, že odpočinutý člověk zvládne mnohem více práce a je o poznání produktivnější.

Zdroj archivy značek prodejen z PALLADIA + Pinterest.

Eliza
Mohlo by vás zajímat